II Festiwal Kolęd i Pastorałek

28.12.2014 r. w Kościele Nawiedzenia NMP w Ruścu już po raz drugi odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek. W tegorocznym festiwalu udział wzięły trzy orkiestry:

  • Gminno-Strażacka, Parafialna Orkiestra Dęta z Dobrzelowa

z solistką Weroniką Pochopień

  • Gminna Orkiestra Dęta przy OSP z Górki Pabianickiej
  • Amatorska Orkiestra Dęta im. K. Namysłowskiego z Ruśca

wraz z organistą Wojciechem Lipniackim

 

Fot. Malwina Owczarek:  Zaproszone orkiestry podczas festiwalu
Fot. Malwina Owczarek: Zaproszone orkiestry podczas festiwalu

Wszystkie trzy zespoły, których wysoki poziom gry klasyfikuje je na czołowych miejscach w województwie łódzkim, zaprezentowały nasze piękne polskie kolędy jak również znane na całym świecie melodie świąteczne. Na zakończenie festiwalu wszystkie zespoły wspólnie wykonały kolędę „Wśród Nocnej Ciszy”. Organizatorem festiwalu była Amatorska Orkiestra Dęta z Ruśca, natomiast patronat honorowy objęli: Wójt Gminy Rusiec – Pan Dariusz Woźniak oraz Proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP w Ruścu – Ks. Jan Furgała.

 

Fot. Malwina Owczarek: Orkiestra Dęta z Ruśca
Fot. Malwina Owczarek: Orkiestra Dęta z Ruśca

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować patronom honorowym II Festiwalu Kolęd i Pastorałek: Panu Wójtowi Dariuszowi Woźniakowi oraz Księdzu Proboszczowi Janowi Furgale. Są to osoby na których pomoc i wsparcie zawsze możemy liczyć. Dziękujemy Prezesowi Zarządu Gminnego OSP w Ruścu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruścu za pomoc podczas organizacji. Dziękujemy Dariuszowi Olczakowi, Rafałowi Olczakowi oraz Zbigniewowi Drzazdze za nagranie festiwalu a Malwinie Owczarek za sesję zdjęciową. Dziękujemy całej publiczności, która na tegoroczny festiwal przybyła tak licznie to bardzo cieszy i daje mobilizację do dalszego działania.

DZIĘKUJEMY !

Obejrzyj wszystkie zdjęcia z festiwalu.