Pojechali w świat

W dniach 8-9 września członkowie  Amatorskiej Orkiestry Dętej im. Karola Namysłowskiego w Ruścu pojechali  na wycieczkę do Niedzicy i Łukowicy. Pierwszy dzień przeznaczony był na rozrywkę oraz odpoczynek. Spłynęliśmy Dunajcem do Szczawnicy, podziwiając uroki Pienińskiego Parku Narodowego. Jednak nie wyjechaliśmy tylko po to, żeby odpoczywać. Wieczorem w Pensjonacie w którym byliśmy zakwaterowani przed niedzielnym koncertem przeprowadzona została próba orkiestry.

Następnego dnia pojechaliśmy do pobliskiej Łukowicy, gdzie zostaliśmy zaproszeni przez zaprzyjaźnioną Orkiestrę Dętą ECHO Gminy Łukowica. Na miejscu obie orkiestry wzięły udział w uroczystej mszy świętej z okazji Święta Owocobrania, następnie przemaszerowały wraz z całym orszakiem dziękczynnym na plac w pobliżu miejscowej szkoły. Podczas części oficjalnej obchodów święta nasza orkiestra również została obdarowana koszem z miejscowymi specjałami charakterystycznymi dla tego regionu. Zaprezentowaliśmy się przed publicznością wykonując  między innymi: Abba Gold, Holiday In Rio, My Way i Polskie Seriale.

Zaproszenie członków naszej orkiestry w tamte rejony nie było przypadkowe. Dyrygent Mirosław Grzybowski kierujący orkiestrą z Ruśca oraz Stanisław Plata ( orkiestra ECHO Łukowica ) to starzy przyjaciele z czasów wojska. Na zeszłorocznym Festiwalu Kolęd mieszkańcy Ruśca mogli poznać świąteczny repertuar orkiestry pod batutą Stanisława Platy. Cały wyjazd nie mógłby dojść do skutku gdyby nie pomoc naszego wójta Dariusza Woźniaka, który ufundował przejazd orkiestry oraz noclegi. Drugim sponsorem dzięki, który ofiarował nam prowiant była firma Pamapol S.A. za, który również serdecznie dziękujemy.